دستگاه گریل صنعتی چیست ؟

یک شیوه پخت سالم گریل کردن است که عموماً قبل از اینکه گوشت سرخ شود مزه دار شده و روی دستگاه قرار می‌گیرد تا طبخ شود. اکثر فست فود ها  از دستگاه گریل استفاده می‌کنند، به دلیل اینکه مهم‌ترین دستگاه در فست فود که برای طبخ غذا استفاده می‌شود دستگاه گریل است و به همین علت باید دستگاهی تهیه شود که طول عمر بالایی داشته باشند تا بتواند برای شما به‌خوبی و سالها بدون هیچ نقصی کار کنند.

 

تفاوت گریل کردن و سرخ کردن در چیست ؟

گریل کردن به سرخ کردن شباهت دارد، در هر دو روش طبخ  از حرارت مستقیم استفاده می‌شود اما هنگام گریل کردن حرارت از بالا احاطه می‌شود و در زمان سرخ کردن حرارت از پایین منتقل می‌شود.

 

کاربرد دستگاه گریل گازی چیست ؟

به دلیل استفاده زیاد از این نوع  دستگاه گریل در فست فود ها  و آشپزخانه‌های صنعتی  روزانه غذاهای زیادی استفاده می‌شود و انواع مختلفی نیز موجود است.

گریل ساده گازی که برای فست فود ها استفاده می‌شود، این فرصت را فراهم می‌کند که برای غذاهایی که نیاز به روغن دارند تا سرخ شوند، ازجمله سوسیس بندری و یا برای پخت گوشت و مرغ از آن استفاده می‌شود.

 گریل میکس چیست ؟

گریل میکس برای بهینه‌سازی در زمان و هزینه برای مشتری تولید شده است. که بخشی از آن روغنی و بخش دیگر آن زغالی است که در میان سرآشپزان محبوبیت دارد.

دستگاه گریل صنعتی چیست ؟

برای گریل کردن استیک پرکاربردترین ابزار استفاده از گریل صنعتی می‌باشد و در دو نوع زغالی و روغنی وجود دارد، در گریل صنعتی صفحه گریل چدنی استفاده می‌شود  که منجر به آسان‌تر گریل شدن گوشت می‌شود.

در تمیز کردن دستگاه گریل چه نکاتی را رعایت کنیم؟

با استفاده از برس ها می‌توانیم دستگاه گیریل را تمیز کنیم. برس های برنجی با دسته‌ی فلزی  ضدزنگ است.

راه دیگر تمیز کردن دستگاه گریل استفاده از فویل سرکه سفید و آلومینیوم  است. خاصیت اسیدی سرکه ضد چربی‌ها عمل می‌کند.

ابتدا سرکه‌ی سفید را داخل یک شیشه‌ی آب‌پاش تمیز بریزید، سپس سرکه را بر سطح گریل اسپری کنید و اجازه بدهید برای چند دقیقه روی آن باقی بماند و فویل آلومینیوم به‌جای ساینده استفاده می‌شود.

هزینه شما ممکن است در انتخاب مورد غذای موردنظرتان تعیین‌کننده باشد، اگر شما گاهی وقت‌ها مقادیر کمی از گوشت و مواد غذایی را گریل می‌کنید، یک گریل زغالی قابل‌حمل می‌تواند کارساز باشد.

غذا به‌طور یکسان طبخ شده و مرطوب باقی خواهد ماند، زمانی که از گریل درب دار استفاده کنید در این صورت  این گریل ها به گرما اجازه می‌دهند که در فضای داخل باقی بماند.

دستگاه گریل گازی، جز بهترین دستگاه گریل است. چراکه کنترل حرارت دقیقی دارند، آن‌ها به‌سرعت روشن و آماده می‌شوند، و همچنین پخت‌وپز و تمیزکاری آن بسیار آسان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس بگیرید!